základná a športová masáž

 

Klasická masáž patrí medzi najpoužívanejšie masáže u nás. Jednotlivé hmaty a masérske techniky sú zoradené a skombinované tak, aby optimálne pôsobili na celý ľudský organizmus. Masáž okrem uvoľňujúceho účinku na svaly pozitávne vplýva aj na kožu , pokožie, lymfatický system a kĺby. Odstraňuje únavu, napätie vo svaloch, svalové spazmy a bolesti. Celkové pozitávne pôsobenie masáže sa prejavuje nielen na fyzicej ale aj psychickej úrovni, uvoľnením, a relaxom.

Športová masáž predstavuje využitie klasickej masáže v športe a športovej príprave. Preto má športová masáž svoje špecifiká v postupoch a intenzite. Podľa účelu použitia môže byť buď aktivujúca , povzbudzujúca , alebo upokojujúca , únavu odstraňujúca.

V rámci výuky absolvuje poslucháč prednášky z oblasti anatómie, fyziológie, psychológie, prvej pomoci, základy techniky a postupy pri poskytovaní masáži ako aj zostavovanie postupov pre jednotlivé tipy masáži podľa potrieb klienta, športovca. Absolventi sa oboznámia aj s psychorelaxačnými technikami, základy saunovania, tejpovania, osvoja si jednoduché techniky a postupy na odstránenie únavy pre regeneráciu a kondíciu.

prihlásiť sa