kurz Masáž lávovymi kameňmi

 

Masáž lávovými kameňmi je vynikajúci spôsob, ako zmierniť stres a úzkosť, zrelaxovať a uvoľniť napäté svaly a poškodené mäkké tkaniva, zvíťaziť nad nespavosťou a odstrániť nežiadúce toxíny z tela.

Pri masáži sa na jednotlivé časti tela položia hladké, ploché vyhrievané kamene pre zvýraznenie terapeutickému účinku. Kamene sú zvyčajne vyrobené z bazaltu. Bazalt je vulkanická hornina s vysokým obsahom železa, ktorý pomáha udržať počas masáži v kameni teplo. Kamene sa zvyčajne nahrievajú na teplotu 55-65 0C. Najčastejším miestom je ich umiestnenie v okolí miechy, hrudi a dlaní.

 

Teplo z kameňov pomáha uvoľniť napätie vo svaloch. Pomáha  zvýšiť prietok v krvi na postihnutých oblastiach, a tak umožňuje efektívnejšie ovplyvňovať hlboké tkanivá. Pri extrémne stiahnutých a stuhnutých svaloch horúce lávové kamene poskytnú potrebné extra uvoľnenie k blahodarnej masáži uvoľnením napätia a zmierňujúcej bolesti svalov, zmierňuje svalové kŕče a zvyšuje flexibilitu a rozsah pohybu.

Teplo z kameňov preniká hlboko, krvné cievy sa otvoria, čo ma za následok zlepšenie cirkulácie. Slabá cirkulácia môže viesť k únave, ktorá zapríčiní stuhnutosť svalov. Zvýšená cirkulácia prinesie viac kyslíka do svalov, ktorý dopomôže zmierniť bolesť a stuhnutosť, a tiež si poradí z nežiadajúcimi toxínmi vo vašom tele.

 

Zvyčajne masér umožní vyhriatym kameňom ležať na spúšťacích bodoch vášho tela pred začatím skutočnej masáže. Umiestnené sú na kľúčové miesta nazývané aj energetické centrá, ktoré sú niekedy upchaté alebo blokované. Pretože teplo z kameňov preniká hlbšie do vašich tkanív, krvné cievy sa otvoria, čo ma za následok zlepšenie cirkulácie. Slabá cirkulácia môže viesť k únave, ktorá zapríčiní stuhnutosť svalov a nahromadenie kyseliny mliečnej vo svaloch. Zvýšená cirkulácia prinesie viac kyslíka do svalov, ktorý dopomôže zmierniť bolesť a stuhnutosť. Taktiež si poradí z nežiadajúcimi toxínmi v tele.

prihlásiť sa